Prin intermediul acestor transmisii în direct ne propunem să fim aproape de persoanele care din diferite motive absolut obiective nu pot ajunge la Casa Domnului, neîncercând prin acest mod să încurajăm absenţa nemotivată a vreunei persoane de la Biserică.

Programul transmisiilor video LIVE este:

Duminica între orele 09:00 – 12:00 și 18:00 – 20:00

Joiseară de tineret: 19:00 – 21:00

Dragi frați şi surori, membrii ai Bisericii Penticostale ”Betania” din Cluj-Napoca,

Duminică, 29 martie 2020 să fie transmise mesaje online (LIVE) pentru dumneavoastră de la orele 09.00 și de la 18.00, la adresele:

https://www.facebook.com/bisericabetaniacluj/ și

Rămân suspendate în continuare serviciile divine publice cât și celelalte activități.

Vă recomandăm ca mâine, 29 martie 2020 de la ora 10:30 -11:30, respectiv de la 19:30 – 20:30 să avem părtășie în cadrul familiilor noastre. De asemenea, în perioada următoare (până în 31 martie, inclusiv) vă recomandăm ca în fiecare seară să ne adunăm cu familia la rugăciune începând cu ora 20:30, timp de aproximativ 30 de minute. Să ne unim în rugăciune special pentru vindecarea României și pentru ca acest virus să fie oprit de puterea lui Dumnezeu. De asemenea, ne vom ruga pentru unitatea Bisericii Betania și pentru protecția fiecărui membru, respectiv aparținător al bisericii. Tot în această perioadă continuăm cu timpul de post și rugăciune alfabetic (după numele de familie):

• LUNI – A, B,C, D
  • MARȚI – E, F, G, H
  • MIERCURI – I, J, K, L
  • JOI – M, N, O, P, Q
  • VINERI – R, S, Ș, T, Ț
  • SÂMBĂTĂ – U, V, W, X, Y, Z
  • DUMINICĂ – TOATĂ BISERICA

Pentru mai multe informații vă rugăm să consultați site-ul Bisericii Betania www.bisericabetaniacluj.com.

Dumnezeu să vă binecuvânteze!

Zilele de sărbători sau evenimente speciale vor fi anunțate la rubrica specială destinată anunțurilor.

Pentru o vizualizare a transmisiilor video în condiţii optime, este necesară o conexiune stabilă la internet de minim 500kbps și instalarea Adobe Flash Player.

Pentru orice probleme tehnice sau nelămuriri aveţi vă rugăm să ne contactați cu ajutorul formularului de contact pus la dispoziția dumneavoastră în pagina de “Contact” sau scriindu-ne la adresa:

contact[at]bisericabetaniacluj.com

Vă dorim o părtășie cât mai plăcută alături de Biserica Betania.
Domnul Dumnezeul cerului şi-al pământului să vă Binecuvânteze!